Stát se digitálním nomádem je snem mnoha lidí. Možná i vašim, ani o tom ještě nevíte. V dnešní době je to jednodušší, než si myslíte. Většina překážek je úplně jinde než si myslíme. Jsou v naší hlavě. Pokud přemýšlíte o skloubení cestování a práce zároveň určitě nepřehlédněte tyto weby. Nechte si insporovat ostatními digitálními nomády. Možností je spousty.

Digitální nomádi Roberta Vlacha na volné noze

Robert je v souvislosti s digitálním nomádstvím slyšet asi nejvíce. Pravidelně s partou vyráží do různých koutů evropy, pronajímají si na měsíc i déle apartmány ve kterém pracují a střídají se nomádi všeho druhu 🙂 Pokud tápete a nevíte, začněte zde: http://navolnenoze.cz/blog/nomadi/ Spousty užitečných informací dohledáte i na stránce nomadi.cz odkazující na Facebookovou komunitu českých digitálních nomádů.

Digitálním Nomádem

Robert a Kristýna se vydali na cestu nomádství a na svém webu http://www.digitalnimnomadem.cz/ píšou o zkušenostech nejen z nomádské cesty po Jihovýchodní Asii. Najdete tam spousty tipů, která šetří jak peníze, tak i čas a starosti.

Nomáde na Kanáry

Proč jsou zrovna Kanárské ostrovy rájem evropských nomádů se dočtete v pěkném článku od Roberta Vlacha na Forbes.cz

Hedvábná stezka a nomádi

Stránky hedvábné stezky zná asi každý cestovatel. I zde jsou digitální nomádi a hezký článek o digitálním nomádství si můžete přečíst od Luboše Lněničky http://www.hedvabnastezka.cz/rady/14203-digitalni-nomadstvi-novy-zpusob-cestovani/

Adam Marčan, Naučmese.cz a digitální nomádství

Chcete konkrétní rady od zkušeného nomáda? Počkejte až se Adam vrátí z několikaměsíčního nomádského výletu po Asii a zajděte k němu na kurz. Než se Adam vrátí můžete se zabavit jeho odlehčeným článkem o jednom dni digitálního námáda: http://postrehy.adammarcan.cz/post/78552381020/den-digitalniho-nomada

Válka v karavanu

Další neuvěřitelnou studnicí informací a insporace je Víťa Válka a jeho série 13 článků o tom jak se rozhodl pořídit karavan a odcestovat s rodinou do světa.

Celý seriál

Martin, Lenka, karavan

Podobný nápad dostal Martin s Lenkou a rozhodli se vyrazit. Zatím jsou ve fázi příprav, ale vše se pěkně rýsuje. Jejich cestu můžete sledovat na webu http://nomadem.cz/ nebo na Facebooku.

Odvrácená strana digitálního nomádství

Práce z pláže, úspora nákladů, 4 hodinový pracovní týden, cestování nový přátelé na život a na smrt. Tak je často digitální nomádství prezentované. Nic není takové jaké na první pohled vypadá. Dan Tržil napsal pěkný článek o odvrácené straně nomádství.

Určitě existuje hafo podobných stránek a příběhů. Víš o nějakém? Poděl se o něj v komentářích a já ho přidám na seznam.